Partnerlerimiz

BAUMER

İsviçre menşeili, dünyaca ünlü Encoder ve Sensör üreticisi. Ürün gamında her türlü encoder, takojeneratör, resolver, eğim sensörü, sayıcılar ve bunların kombinasyonları bulunmaktadır. Firma, üretimini Almanya ve İsviçre’deki fabrikalarında sürdürmektedir.

PROTEK TEKNİK ELEKTRİK TİC. SAN. LTD. ŞTİ. 2008 yılından itibaren BAUMER markasının Türkiye distribütörü ve tek yetkili satıcısıdır.

HUBNER-BERLIN

Baumer grubu bünyesinde bulunan Hübner Berlin veya Baumer Hübner markası ağır sanayi için motion kontrol ekipmanları üretmekte olan ve alanında dünya lideri bir firmadır. Ürün grubunda yüksek dayanımlı encoderlar, uzun ömürlü takojeneratörler, aşırı hız switchleri ve bunların kombinasyonları bulunmaktadır.

PROTEK TEKNİK ELEKTRİK TİC. SAN. LTD. ŞTİ. 1997 yılından itibaren HUBNER-BERLIN markasının Türkiye distribütörü ve tek yetkili satıcısıdır.

BOURDON-HAENNI

Bugün, Bourdon mekanik proses enstrümantasyonunda dünyanın önde gelen markalarından biridir ve uluslararası iş yerleri ile Baumer Group’a aittir. 2005 yılında, eskiden tanınmış markalar olan Bourdon-Sedeme ve Haenni’nin hizmet portföylerinin ve yeterliliklerinin satın alınmasıyla oluşturulmuştur. Tarihsel olarak, bu yeterlilik ve tutku, bugün ve gelecekte hassas mekanik basınç ölçüm teknolojisinin merkezi bileşeni olan Eugène Bourdon tarafından 1843’te icat edilen Bourdon tüpüne dayanmaktadır.

PROTEK TEKNİK ELEKTRİK TİC. SAN. LTD. ŞTİ. 2022 yılından itibaren BOURDON-HAENNI markasının Türkiye distribütörü ve tek yetkili satıcısıdır.

EGE-Elektronik Spezial-Sensoren GmbH

EGE-Elektronik Spezial-Sensoren GmbH, 1976’dan beri otomasyon uygulamaları için özel amaçlı sensörler geliştirmekte ve üretmektedir. Ürün portföyünde akış kontrolörleri, kızılötesi, opto ve ultrasonik sensörler, kapasitif yaklaşım anahtarları, ışık bariyerleri ve endüktif yaklaşım anahtarları bulunmaktadır. EGE ayrıca oldukça hassas uygulamalar için sensörler sağlar, ör. Çok tehlikeli alanlar. EGE, akış kontrolörü alanında bir öncü ve günümüzün küresel olarak kullanılan termal akış kontrolörlerinin geliştirilmesinde yenilikçi ve kararlı bir katılımcı olmuştur. Şirket içi EMC ve test laboratuvarları, izinler ve uygunluk sertifikaları için gereken tüm denetimlerin ve testlerin hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılmasını sağlar.

PROTEK TEKNİK ELEKTRİK TİC. SAN. LTD. ŞTİ. 1997 yılından itibaren EGE-Elektronik markasının Türkiye distribütörü ve tek yetkili satıcısıdır.

WERMA

WERMA sinyalleri tüm süreçleri güvence altına almaktadır. Sinyal teknolojisi, görsel ve akustik sinyal cihazları üreten, dünyanın önde gelen şirketlerinden biridir. Çözümleri, ister makinelerde ister manuel iş istasyonlarında, fabrikalarda veya tüm binalarda kullanılsın, çalışma ortamlarını güvenli hale getirir ve işlemleri daha verimli hale getirir. Sinyal kuleleri ve sinyal lambalarından kornalara ve sirenlere kadar – sinyalleme cihazları dünyadaki insanları uyarır, yönlendirir ve korur. Benzersiz sinyal kuleleri kolayca makine veri toplama sistemlerine dönüştürülebilir.

PROTEK TEKNİK ELEKTRİK TİC. SAN. LTD. ŞTİ.  1997  yılından itibaren WERMA markasının Türkiye distribütörü ve tek yetkili satıcısıdır.

DOLD

E. Dold & Söhne KG uluslararası faaliyet gösteren orta ölçekli bir aile kuruluşudur. Dünya çapında tesis ve makine yapımı için güvenli otomasyon alanında eksiksiz çözümler ile birlikte yüksek kaliteli bileşenler geliştirmekte, üretmekte ve satmaktadır. DOLD; röle teknolojisinde öncü olmaktan, Avrupa’da fonksiyonel güvenlik, elektrik güvenliği ve sürücü teknolojisinde lider endüstri temsilcisi olmaya kadar sürekli gelişmeyi başarıyla gerçekleştirdi. DOLD ürünleri; insanlar, makineler veya ekipmanların hasardan korunması gerektiğinde ve verimliliği artırmada başarıyla kullanılır.

PROTEK TEKNİK ELEKTRİK TİC. SAN. LTD. ŞTİ. 2017 yılından itibaren DOLD  markasının Türkiye distribütörü ve tek yetkili satıcısıdır.

HITACHI ENERGY ABB

150 A ila 13500 A ve 200 V ila 8500 V güç aralığında GTO’lar, IGBT’ler, IGCT’ler, Tristörler ve Diyotlar dahil olmak üzere en çeşitli güç yarı iletken ürün portföylerinden birini Hitachi Energy ile sunuyoruz.
Bugün, çeşitli yarı iletken yelpazesi ile, e-araçların ve trenlerin sorunsuz çalışmasını, verimli bir şekilde güç üretmesini ve rüzgar türbinlerinin güvenilir bir şekilde dönmesini sağlıyor.

PROTEK TEKNİK ELEKTRİK TİC. SAN. LTD. ŞTİ. 2011 yılından itibaren HITACHI ENERGY ABB markasının Türkiye distribütörü ve tek yetkili satıcısıdır.

VISHAY

Vishay ürünleri, konum sensörleri ve enkoderleri olan robotları etkinleştirmek, dokunsal tepkiyi sağlamak, motor sürücülerinin verimliliğini artırmak ve depolarda otomatik taşıma sistemlerini etkinleştirmek için yeni nesil fabrika otomasyonunu – Endüstri 4.0’ı destekler. Vishay ürünleri ayrıca rüzgar türbinlerinde ana invertörler, güç filtreleri, hatve ve sistem kontrolleri gibi alternatif enerji ürün ve sistemlerinde de kullanılmaktadır. Rüzgar türbini sistemlerindeki bileşenler arasında yüksek güçlü yarı iletken modüller, yüksek voltajlı MOSFET’ler, güç IC’leri, diyotlar ve doğrultucular, optik izolatörler, şönt dirençler, kazayağı dirençleri, indüktörler ve güç kapasitörleri bulunur. Vishay ürünleri güneş panelleri ve eviricilerde ve panel üstü güç dönüşümünde kullanılır. Akıllı sayaçlarda ve akıllı şebekelerde, güç iletim ve dağıtım sistemlerinde, güç şebekesinde kalite stabilizasyonunda, petrol ve gaz arama ekipmanlarında, enerji hasadı ve daha fazlasında kullanılırlar.

PROTEK TEKNİK ELEKTRİK TİC. SAN. LTD. ŞTİ. 2002  yılından itibaren VISHAY markasının Türkiye distribütörü ve tek yetkili satıcısıdır.

INFINEON

Infineon Technologies AG, hayatı daha kolay, daha güvenli ve daha yeşil hale getiren yarı iletken çözümlerde dünya lideridir. Galyum nitrürün piyasaya sürülmesiyle Infineon şu anda pazarda tüm güç teknolojilerinin (silikon (Si), silikon karbür (SiC) ve GaN) tam spektrumlu bir portföyünü sunan tek şirkettir. Son derece güvenilir IGBT’ler, güç MOSFET’ler, GaN e-mod HEMT’ler, güç ayrık, korumalı anahtarlar, Si sürücüler, GaN sürücüler, IGBT modülleri, akıllı güç modülleri (IPM’ler), doğrusal regülatörler sunan mikroamperlerden megawatt’a çözümler sunuyoruz, motor kontrol çözümleri, LED sürücüler ve her türlü AC-DC, DC-DC ve dijital güç dönüşümü.

PROTEK TEKNİK ELEKTRİK TİC. SAN. LTD. ŞTİ. 2007 yılından itibaren INFINEON  markasının Türkiye distribütörü ve tek yetkili satıcısıdır.

COMEPI

COMEPI srl, endüstriyel otomasyon bileşenleri alanında kurulmuş bir İtalyan şirketidir. Comepi, 30 yılı aşkın bir süredir kontrol yardımcıları, limit anahtarları ve ayak şalterlerinin yanı sıra çok çeşitli emniyet şalterleri tasarlar, üretir ve pazarlar. Başarı faktörleri; ürün kalitesi, servis ve uygulama desteği ile müşteri ile olan ilişkinin korunmasıdır.

PROTEK TEKNİK ELEKTRİK TİC. SAN. LTD. ŞTİ. 1997 yılından itibaren COMEPI  markasının Türkiye distribütörü ve tek yetkili satıcısıdır.

DUK Dittelbach und Kerzler GmbH & Co. KG

DUK 1925 yılında Leipzig, Doğu Almanya’daki mühendisler Karl Dittelbach und Kurt Kerzler tarafından kurulmuş olup, yaklaşan endüstriyel kömür madenciliği için şalt, kayar halka gövdeleri ve kablo tamburu üretmiştir.

DUK kendi binalarında güvenilir ve güvenli elektrik şalt tesisleri üretmekte ve hammadde endüstrilerinin, vinçlerin veya gemi kilitlerinin bantlı konveyörlerinde olduğu gibi ağır hizmet uygulamaları için monitörler sunmaktadır. Ana ürünler çekme kordonlu anahtarlar, konveyör bant yanlış hizalama anahtarları, ağır yük limit anahtarları, dişli sınır anahtarları ve hız monitörleridir.

PROTEK TEKNİK ELEKTRİK TİC. SAN. LTD. ŞTİ. 1997 yılından itibaren DUK  markasının Türkiye distribütörü ve tek yetkili satıcısıdır.

TER TECNO ELETTRICA RAVASI SRL

1962 yılında kurulmuş olan İtalyan vinç ekipmanları üreticisi. 50 yıldan uzun bir zamandır vinçler için gerekli switch ekipmanlarını yüksek kalite ve gerekli sertifikasyonlarla üretmektedir.

PROTEK TEKNİK ELEKTRİK TİC. SAN. LTD. ŞTİ. 2009 yılından itibaren TER TECNO ELEKTTRICA markasının Türkiye distribütörü ve tek yetkili satıcısıdır.

SPOHN BURKHARDT

Alman joystick ve vinç ekipmanları üreticisi. Ürün gamında her türlü uygulamaya özel joystickler, operatör koltukları, ayak pedalleri ve dirençler üretmektedir. Firma, 100 yılı aşkın süredir Almanya’da üretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

PROTEK TEKNİK ELEKTRİK TİC. SAN. LTD. ŞTİ. 1997 yılından itibaren SPOHN BURKHARDT  markasının Türkiye distribütörü ve tek yetkili satıcısıdır.

SPOHN BURKHARDT RESISTORS

Şirket, 1920 yılında Blaubeuren’de Karl Spohn ve David Burkhardt tarafından kuruldu ve bugün hala yüzde 100 aile mülkiyetindedir. Bugün iki lokasyonda geniş bir yelpazede tanınmış kaliteye sahip kumanda kolları, kontrol standları ve dirençler üretiyor.

PROTEK TEKNİK ELEKTRİK TİC. SAN. LTD. ŞTİ. 1997 yılından itibaren SPOHN BURKHARDT  RESISTORS markasının Türkiye distribütörü ve tek yetkili satıcısıdır.

METZ-CONNECT

Küresel bağlantılar bugün her zamankinden daha önemli. Dünyamız ağa bağlı, sınırlar önemini yitiriyor. Fikirler, konseptler, hatta tüm projeler sadece birkaç saniye içinde dünya çapında değiş tokuş ediliyor. Dünyamız ne kadar açık olursa, bağlantının kalitesi o kadar önemlidir. METZ CONNECT, endüstriyel elektronik, veri ve iletişim teknolojisi ve bina hizmetleri mühendisliğinin pazar segmentlerinde; PCB’den konektörler, kablolar ve patch paneller vs. gibi sofistike çeşitler ve ürün politikası ile ortam altyapısına sorunsuz bir veri akışı sağlar.

PROTEK TEKNİK ELEKTRİK TİC. SAN. LTD. ŞTİ. 1997 yılından itibaren METZ-CONNECT markasının Türkiye distribütörü ve tek yetkili satıcısıdır.

S.T.Z

STZ srl, 1976’dan beri elektrikli cihazların üretimi ve dağıtımı konusunda uzmanlaşmış bir İtalyan şirketidir. Kesme makineleri ve testereler için butonlar, bakım butonları, pedallar, limit switch’leri, döner kollektörler, transformatörler ve emniyet switch’leri üretmektedir. Radyal ve şerit testereler için ise düğme paneli (asılı kumanda), kabin üstü kontrol istasyonları, pedal kontrolü (ayak pedalı), limit anahtarı, döner kolektörler, transformatörler ve emniyet kolları (tetik anahtarı) ürün gurupları arasında yer almaktadır.

PROTEK TEKNİK ELEKTRİK TİC. SAN. LTD. ŞTİ. 2002 yılından itibaren S.T.Z. markasının Türkiye distribütörü ve tek yetkili satıcısıdır.

ECOFIT ETRI FANS

1976 yılında kurulan ROSENBERG VENDOME olan ECOFIT, elektrik motorları ve fanlar tasarlar, üretir ve satar. 40 yıl boyunca, elektrik motorları ve fanlardaki uzmanlığımız, her havalandırma uygulaması için akıllı çözümler sunmak için uzmanlık sağlar. 1981’den beri dıştan rotorlu motor teknolojileri konusundaki uzmanlığımızı geliştirdiler. Bu, bizi her türlü hava hareketi uygulaması, havalandırma, klima, kurutma, nemlendirme, ısıtma, soğutma ve soğutma veya filtreleme amaçları için özel çözümler sunmanın yanı sıra çok çeşitli standart ürünler sunmamıza neden oldu.

PROTEK TEKNİK ELEKTRİK TİC. SAN. LTD. ŞTİ. 2000 yılından itibaren ECOFIT ETRI  markasının Türkiye distribütörü ve tek yetkili satıcısıdır.

BUSSMANN –FERRAZ

90 yılı aşkın bir tecrübeye sahip olan Cooper Bussmann, global pazarda devre koruması için standartlar belirleyen bir şirkettir.
Cooper Bussmann, elektrik, elektronik ve ulaşım endüstrileri için çok çeşitli Kuzey Amerika ve Avrupa tarzı sigortalar, elektronik uygulamalarda güç kalitesi için indüktörler ve transformatörler üretmektedir. Cooper Bussmann ayrıca kapalı kalma süresinin azaltılması, işyeri güvenliği ve Kod uyumluluğu odaklı mühendislik, eğitim ve test hizmetleri de sunmaktadır.

BOR-FUSE

Mingrong (MIRO) firması, Çin’deki profesyonel  anlamda en eski sigorta ve elektrik koruma üreticilerinden biridir. Mingrong özel firma statüsünden, Fransız sermayeli bir şirkete dönüşmüştür ve 2011’den beri Mersen EPC BU üyesidir. Şirket içerisinde 6 binası dahilinde 450 personel istihdam etmektedir ve 12000 m2’lik bir alanı kaplamaktadır.

PROTEK TEKNİK ELEKTRİK TİC. SAN. LTD. ŞTİ. 2014 yılından itibaren BOR-FUSE  markasının Türkiye distribütörü ve tek yetkili satıcısıdır.

otomasyon ve güç elektroniğinde

ENDÜSTRİDE İHTİYACINIZ OLAN HER ŞEY

Bizi arayın veya iletişim formu üzerinden mesajınızı bırakın. Sizi arayalım.

Bizi Arayın

+90 216 685 10 10