Makine Emniyeti

İşletmelerde insan ile makine arasındaki ilişkinin doğru tasarlanamaması nedeniyle insanlar sakatlanmakta, hayatlarını kaybetmektedir. İş kazalarından kaynaklanan üretim kayıpları, müşteri kaybı, idari cezalar, itibar kaybı vb. istenmedik durumlarda kazaların diğer sonuçlarıdır. Bunun yanı sıra makinede meydana gelebilecek arızalarda makine sağlığını olumsuz yönde etkilemekte ekonomik boyutları ağır olabilmektedir. Protek Teknik olarak makine emniyetiniz için aşağıdaki ürünleri siz değerli müşterilerimize sunabiliriz.

DOLD (Almanya)

DOLD güvenlik anahtarlama cihazları acil durdurma, iki elle anahtarlama, güvenlik matı, güvenlik kapısı, ışık bariyeri ve daha fazlası gibi çeşitli güvenlik işlevlerini izler. Motorlar için hız kontrolörü, yumuşak kalkış ve yumuşak frenleme modülleri ürün gamında yer almaktadır. SAFEMASTER STS adı altında mekanik veya elektromekanik kapı kilit sistemleri üreten DOLD markasının ayrıca yine kendi üretimi olan ve güvenlik sertifikalı kablosuz kontrollü (800m) kumandalı emniyet röleleri de bulunmaktadır.

WERMA (Almanya)

Makine emniyetinin sağlanması makinelerin düzenli olarak izlenmesi ile doğru orantılıdır. Alman meşeli WERMA markamızın ışıklı ve sesli ikaz cihazları ile bu konuda çözüm sunmaktayız. Sinyal kuleleri, sirenler, buzzerler, trafik ışıkları ürün gamında yer almaktadır. Kendi üretimleri olan WERMA WIN sistemi ile kablosuz olarak makine izleme ve raporlama sistemleri ile de bu konuda kapsamlı çözümler sunmaktadır.

COMEPI (ITALYA)

Makine ve insan emniyetinin bir diğer önemli bileşenleri mekanik emniyet switch’leridir. İtalya menşeli COMEPI markamız ile çeşitli mandal yapılarında limit switch’ler, kapı kilit sistemleri (RFID dahil), manyetik switch’ler, buton grupları ve ayak pedalları konularında sizlere yardımcı olabiliriz.

DUK (Almanya)

Ağır endüstride örneğin; beton santralleri, termik santraller makine emniyetinin önemi bir kat daha fazla olmaktadır. Bu endüstride makineler uzanan hatlar boyunca çalışabilmektedir. Bu hatlar için Alman menşeli DUK markası konveyör emniyet switch’leri, bant kaydı switch’leri, ipli emniyet şalterleri, hız bekçileri vs. gibi ürünleri üretmektedir. Ürettikleri ürünleri endüstriye uygun EX-proof ATEX belgesi ile desteklemektedir.

Vizyonumuz, Türkiye’nin ve Orta Doğu ülkelerinin önde gelen tüm sanayi ve üretici firmalarında tedarikçi ve çözüm ortağı olarak ilk sıraya yerleşmek ve güvenilir uluslararası distribütör unvanımızı sürdürmek.

otomasyon ve güç elektroniğinde

ENDÜSTRİDE İHTİYACINIZ OLAN HERŞEY

Bizi arayın veya iletişim formu üzerinden mesajınızı bırakın. Sizi arayalım.

Bizi Arayın

+90 216 685 10 10